П`ятниця, 20.12.2024, 00:19
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Обдаровані діти
Співпраця
Міні-чат
200
Наше опитування
Яку інформацію Ви шукаєте?
Всього відповідей: 21
Статистика
Вхід на сайт
Пошук
Особистий кабінет
Для перегляду мініпрофіля, увійдіть на сайт як користувач.
отримай сертифікат
Календар
«  Листопад 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Події дня
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Ми в мережі
Каталог образовательных сайтов Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів
Наша кнопка
Друзі сайту
Методсовет
Головна » 2016 » Листопад » 24 » Володій правильною інформацією! (До Всесвітнього Дня інформації)
17:30
Володій правильною інформацією! (До Всесвітнього Дня інформації)

http://glukhiv-zosh6.sumy.sch.in.ua/files2/images/IMG_1969.JPG26 листопада відзначається Всесвітній день інформації (World Information Day), який проводиться щорічно з 1994 року за ініціативою Міжнародної академії інформатизації (МАІ), що має генеральний консультативний статус в Економічній і Соціальній радах ООН, і Світового інформаціологіческого парламенту (ВІП). У цей день в 1992 році відбувся перший Міжнародний форум інформатизації. Сьогодні Всесвітній день інформації відзначається в багатьох країнах світу.

Інформація, в широкому сенсі, — відомості, що передаються одними людьми іншим людям усним, письмовим або будь-яким іншим способом (наприклад, за допомогою умовних сигналів, з використанням технічних засобів), а також сам процес передачі або отримання цих відомостей.

Інформація завжди грала в житті людства дуже важливу роль. А з середини 20 століття в результаті соціального прогресу і бурхливого розвитку науки і техніки роль інформації незмірно зросла. В даний час світовою тенденцією стала модернізація телемовлення за допомогою переходу на цифрові технології, розвиток високошвидкісного Інтернету і мобільного зв'язку.

Інформація — чи не головна цінність у сучасному світі. Всі знають знамениту фразу: «Хто володіє інформацією — той володіє світом». Причому її кількість з кожним днем зростає. Цифрове майбутнє, про який раніше і подумати не могли (ПК, мобільний, Інтернет, планшет...), стає звичним цифровим сьогоденням.

Але важливо відзначити, що крім цього, відбувається і лавиноподібне наростання маси різноманітної інформації, що отримало назву «інформаційного вибуху». А тут вже недалеко і до «інформаційного стресу». Останнім часом психологи заговорили про те, що невміння користуватися інформаційними технологіями та самої одержуваної інформацією, а вірніше, контролювати її якість і об'єм, призводить до так званого «інформаційного стресу», що може бути чревате як соціальними наслідками, так і проблемами зі здоров'ям. І про це важливо пам'ятати.

Як захистити дітей від шкідливого впливу мережі Internet?

1. Для пошукової системи Google

Google запустив нову пошукову систему для дітей Kiddle!

Якщо Ви з жахом відкриваєте історію браузера своєї дитини, то у нас є чудові новини. Тепер Ви можете контролювати, в які надра Інтернету залазить Ваше чадо за допомогою спеціальної версії пошукової системи для дітей "Kiddle".

У "Кіддл" є всі ті ж функції, тільки адаптовані для дітей. Видача сайтів за запитом пошуку відфільтрована і розрахована на дітей. Та й сам вид браузера досить дитячий. Наприклад, замість звичайного білого тла стоїть космічна тема з роботом.

Якщо ввести в пошук непристойне слово, він відразу ж видає помилку. З'являється сердитий робот, якому не сподобалися погані слова.

Безумовно, Інтернет завжди потрібен буде дітям для навчання та загального розвитку, але якщо є можливість захистити їх від непотрібної інформації, краще нею скористатися.

Звичайно, все не приховаєш, але принаймні батьки можуть бути спокійні за те, що їхня дитина не дивиться заборонені відео.

2. Для пошукової системи Firefox

З метою безпеки юного покоління в мережі Інтернет, можна встановити дитячий браузер ГОГУЛЯ.

Про деталі встановлення системи на ваш ПК читайте у нашому форумі "Налаштовуємо дитячий браузер Гогуля".

Розкажіть діткам про безпечне поводження в інтернеті!

Корисна стаття для учителя - Міністерство освіти і науки України про безпечний інтернет

10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей.

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.

9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

Категорія: Новини освіти | Переглядів: 606 | Додав: Pochatkova6 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 4
avatar
0
1 Pochatkova6 • 18:47, 24.11.2016
Це дуже корисна інформація для дітей, батьків і педагогів!
Сучасна людина, яка провадить активне соціальне життя, може відчувати себе комфортно тільки тоді, коли кожен день має доступ до мобільного зв’язку, соціальних мереж та електронної пошти. Для багатьох людей Інтернет став основним середовищем їх активності – місцем, де спілкуються і будують близькі стосунки, місцем, з яким пов’язані очікування та розчарування.  Але є один важливий момент: навіть зовсім безневинне, на перший погляд, захоплення може стати згубним для організму, якщо не знати міри.
91%  - це  чат-залежні  учасники форумів, чатів, групових ігор, телеконференцій, а також інших ресурсів, націлених на спілкування.
9%  веб-залежні від нових доз інформації (віртуальний серфінг по сайтам, порталам та ін.)
5,8% дорослого населення і 12,4% молоді страждають від Інтернет-залежності.     
 ( за даними Національного агентства з інформаційного суспільства)

avatar
0
2 karpitsckayae • 18:48, 24.11.2016

avatar
3 Botan4k • 18:57, 24.11.2016
avatar
1
4 Pochatkova6 • 18:58, 24.11.2016
Дякуємо за корисну інформацію!
avatar