Для запобігання нещасних випадків на уроках фізкультури, учнів не допускатимуть до занять без спеціальної довідки.
Міністерство охорони здоров’я відновило обов’язкові щорічні профілактичні медогляди школярів у навчальних закладах. Медогляди проходитимуть у поліклініках. Наказ Міністерства охорони здоров’я вимагає, щоб батьки були присутні під час медогляду, адже діти не завжди можуть усвідомлювати свій стан. Якщо ж діти вже дорослі (14 – 16 років), можуть проходити медогляд самостійно. Школярі разом із батьками можуть будь-коли звернутися до спеціалістів. Для цього не обов’язково чекати початку нового навчального року. В поліклініці є установлений графік відвідування усіх лікарів. Про ці дні можна дізнатися, зателефонувавши до медичного закладу або відвідавши його.
Як отримати довідку
За результатами обов’язкового медично-профілактичного огляду лікарем-педіатром батькам видають "Довідку учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду" (форма 086-1/о), яку потрібно принести до школи.
Кожного року діти повинні обов’язково відвідати педіатра. А на прийом до – стоматолога, офтальмолога, хірурга та інших – потрібно приходити в конкретному віці. У 14 років підліткам необхідно пройти перше флюорографічне дослідження. Перед тим як дитина піде до першого класу, медичний огляд треба пройти у всіх лікарів. Наступні чотири роки досить показати довідку педіатрові. В 11 років знову потрібно іти до всіх лікарів.
Аби вберегти школяра від перевтоми і летального випадку на уроці фізкультури, щороку педіатр мусить проводити пробу Руф’є. Без цього учня не допускають до занять фізкультурою. Під час перевірки школяр повинен виконати 30 присідань із витягнутими вперед руками впродовж 45 секунд. Дитині пропонують уголос порахувати кількість присідань. Це дозволяє уникнути затримки дихання. Після п’яти хвилин відпочинку в положенні сидячи в обстежуваного визначають пульс кожні 15 секунд. Отримані результати записують в протокол. Після кількох хвилин відпочинку процедуру повторюють. А потім результати першого і другого обстежень порівнюють та визначають так званий індекс Руф’є. За результатами такої процедури дітей ділять на три групи: основну (до неї належать здорові діти, в яких після процедури не змінився фізичний стан і не спостерігалося жодних фізичних відхилень), підготовчу (діти після гострого захворювання, що не потребують курсу лікувальної фізкультури) і спеціальну (в стані здоров’я спостерігаються значні відхилення постійного чи тимчасового характеру, що не перешкоджають навчанню в школі, але є підставою для відмови від занять фізкультурою).
Готова медична довідка передається класному керівникові та директору навчального закладу, який своїм наказом щороку затверджує списки груп у кожному класі. На основі цих документів формують листки здоров’я, які зберігають у журналі оцінок.
Людмила Бойко, за матеріалами http://www.lvivpost.net |