Четвер, 19.12.2024, 03:54
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Обдаровані діти
Співпраця
Міні-чат
200
Наше опитування
Яку інформацію Ви шукаєте?
Всього відповідей: 21
Статистика
Вхід на сайт
Пошук
Особистий кабінет
Для перегляду мініпрофіля, увійдіть на сайт як користувач.
отримай сертифікат
Події дня
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Ми в мережі
Каталог образовательных сайтов Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів
Наша кнопка
Друзі сайту
Методсовет
Головна » Статті » Безпека життєдіяльності

Безпека у школі

Розпочався новий навчальний рік. Саме час нагадати дитині і правила безпеки в школі. В наші дні дітям треба бути більш обережними, а батькам - більш пильними, ніж раніше. При помітному соціальному розшаруванні нашого суспільства, що виріс рівень злочинності для наших дітей, школи не найбезпечніше місце.
У школах давно з'явилися люди в камуфляжній формі, охоронці, ведеться відео спостереження. Але Ви все одно переживаєте за свою дитину?
Ви не можете знаходитися в школі поруч з дітьми весь час. Розвивайте здатність ваших дітей виробляти і зберігати власні захисні навики. Пропонуємо вам кілька правил, з якими треба особливо скрупульозно ознайомити ваших дітей:

  • Ходи в школу і повертайся з неї в компанії шкільних товаришів або вибирай такий шлях, щоб весь час бути на очах у людей.
  • Ніколи не приймай пропозицій незнайомців підвезти тебе. Не погоджуйся на це, навіть якщо людина стверджує, що його попросили про це твої батьки, якщо тільки вони не попередили тебе заздалегідь.
  • Будь завжди поруч зі своїми вчителями, однокласниками (друзями). Не ходи в поодинці в безлюдні приміщення школи, тим більше горища, підвали, кущі. Не затримуйся наодинці на спортивній або ігровому майданчику.
  • Повідомляй про всі неприємності, які сталися з тобою вчителю, медсестрі, директору, охоронцю.
  • Не дружи з тими, хто приносить в школу зброю (ножі, пістолети, гранати, димові шашки, вибухові пакети) або наркотики. Ні в якому разі не пробуй наркотики, навіть якщо тобі їх запропонували просто так і «безкоштовно». Розкажи про це батькам.
  • Старайся не приймати чиюсь сторону, якщо відбуваються бійки.
  • В туалет ходи тільки на перерві або з товаришем. Якщо побачив у туалеті незнайомого дорослого, то негайно звідти вийди. Знай, в переважній більшості шкіл дорослі ходять в туалети, призначені тільки для них.
  • Уважно стеж за своїми речами. Не залишай їх без нагляду навіть «на хвилинку». Не забувай в роздягальні в кишенях одягу гроші, мобільний телефон.
  • Не будь «розмазнею», якщо тебе почали бити, дай здачі.

Не існує дитини, яка, навчаючись в школі, не потрапив би хоч раз в неприємну історію, або в якості жертви, або як спільник або винуватець. У таких випадках у батьків з'являється природне бажання втрутитися і контролювати все, чим займаються діти. Тим часом вони повинні самі справлятися з виникаючими труднощами. Очевидно, якщо ви будете вирішувати за них всі проблеми, то у них не виробляться власні навички у вирішенні складних життєвих ситуацій.
Марно занадто старатися, оберігаючи дітей від дрібних насмішок і конфліктів. Їх можуть дражнити (хіба подібного з вами в дитинстві не траплялося?), по-своєму «експлуатувати» діти старшого віку, вони можуть потрапляти в ситуації, коли будуть відчувати боязкість і невпевненість. Всі ці випадки практично неминучі.
Чи слід втручатися з будь-якого приводу? Запитайте про це своїх дітей, вислухайте, що вони скажуть, і дозвольте їм, по можливості, самим вирішити, чи потрібна тут ваша допомога. Часто діти в ній зовсім не потребують, а просто хочуть обговорити з вами ситуацію, що склалася. Пам'ятайте, що подія, яка може здаватися вам дрібницею, дрібним інцидентом, в очах вашої дитини часом досягає масштабів біди.
Поспілкуйтесь з учителями, поцікавтеся у них, як ідуть справи у ваших дітей. Якщо виник конфлікт між учителем і дитиною, не приймайте чиюсь сторону, поки самі у всьому не розберетеся. У випадку, якщо у дитини з учителем постійно виникає одна і та ж проблема, не мовчіть і не заспокоюйтесь, поки все не з'ясуєте. Наполегливість - єдина в своєму роді тактика, яка дає найбільший ефект при вирішенні проблемних ситуацій. А розмова, при якому присутні вчитель і учень - дієвий прийом, щоб з'ясувати справжній стан справ і налагодити відносини.



Джерело: http://sh68.dp.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=675:2012-07-20-11-13-21&catid=26:2009-10-30-09-43-05&Item
Категорія: Безпека життєдіяльності | Додав: Pochatkova6 (05.01.2016)
Переглядів: 466 | Теги: безпека, техніка безпеки, правила безпеки, школа, у школі, небезпека, безпека життєдіяльності | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar