Вівторок, 19.03.2024, 05:44
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
Обдаровані діти
Співпраця
Міні-чат
200
Наше опитування
Яку інформацію Ви шукаєте?
Всього відповідей: 21
Статистика
Вхід на сайт
Пошук
Особистий кабінет
Для перегляду мініпрофіля, увійдіть на сайт як користувач.
отримай сертифікат
Події дня
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Ми в мережі
Каталог образовательных сайтов Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів
Наша кнопка
Друзі сайту
Методсовет
Головна » Файли » Конспекти уроків » Літературне читання

Урок позакласного читання в 3 – му класі "Похвала книгам"
02.02.2017, 19:49

 Описание: C:\Users\Lena\Desktop\9b5e3c23201c499fb8c94515eb3a267b_L.jpgМета уроку: повторити і поглибити знання учнів про історію книгодрукування; формувати читацьку компетентність;

розвивати вміння вдумливо і влучно вживати слова у власному мовленні, збагачувати словниковий запас, розвивати зв’язне мовлення; розвивати пізнавальну діяльність, кмітливість;

виховувати любов до рідної мови, інтерес до книги.

Обладнання: Комп’ютер, відеофільм «Історія книги», плакати з висловами

про книгу та читання, виставка різноманітних книг.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.

Автор: Лисак Лідія Іванівна, учитель початкових класів Слобожанської гімназії №2 Зміївської районної ради

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Учитель.

Ми багато прочитали

Все про книги ми вивчали

А тепер пора нам знати

Хто уміє й що читати.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Перегляд відеофільму «Історія книги».

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Сьогодні ми проведемо узагальнюючий урок з теми «Похвала книгам». Для цього клас поділимо на дві команди, для того щоб розділитися на дві команди ми повинні підійти до столу і взяти картку з малюнком букви або малюнок з фрагментом казки. Учні повинні виконати поставлені перед ними завдання. Учні, які вибрали малюнок букви сідають на перший ряд і дають назву своїй команді, а учні, які вибрали малюнок з фрагментом казки, сідають на другий ряд і також обирають назву своїй команді (на вибір назви відводиться 2 хв).

IV. Привітання команд. (на привітання відводиться 2 хв)

Команда «Книголюби»

  • Перемоги, а не поразки ми бажаємо вам, «Бібліотекарі».

Команда «Бібліотекарі».

- Перемоги вам бажаємо. Труднощі перемагаємо.

VКонкурсні завдання.

1. Конкурс капітанів. (у конкурсі беруть участь 2 капітани, обрані від команди)

Завдання: Один капітан називає героїв прочитаних книг (зі списком книг учні були ознайомлені заздалегідь), інший капітан – називає книгу і навпаки. На виконання цього завдання відводиться 5 хвилин.

2. Конкурс на кращого знавця прислів’їв про книгу (прислів’я були вивчені раніше. Одна команда починає прислів’я, а інша повинна його закінчити). На виконання цього завдання відводиться 5 хв.

  1. Книга вчить, як на світі жить.

  2. Хто багато читає, той багато знає.

  3. Книга – джерело знань.

  4. Золото добувають із землі, а знання – із книжок.

  5. Розум без книги, що птах без крил.

  6. День без книги, що обід без хліба.

3. Конкурс на кращого знавця прочитаного з теми «Історія книги».

(Вчитель задає питання по черзі кожній команді, якщо одна команда не відповідає, то відповідає інша).

  • Як називається жанр, де про щось розповідається?

  • Що за жанр, де присутні рима і записується все в стовпчик?

  • Де вперше винайшли папір?

  • Як називається матеріал для написання книги із шкіри тварин?

  • Де вперше з’явилася друкована книга?

  • Як звали винахідника друкарського верстата?

  • Коли вперше було засновано першу бібліотеку?

  • Де вперше відкрилася бібліотека?

  • Як називалася перша друкована книга?

  • Хто був першим майстром друкованої книги?

  • Які слова Володимира Великого про книгу вам запам’яталися?

 

Фізкультхвилинка

Раз! Два! Час вставати

Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидко втому проганяймо.

П’ять! Шість! Засміялись,

Кілька раз понахилялись.

Сім! Вісім! Час настав

Повернутися до справ.

4. Конкурс – інсценування. (час виконання 10 хв.)

(кожна команда готує фрагмент з оповідання О. Вишні «Любіть книгу!»)

VI. Підсумок уроку.

- Ось і закінчився наш урок. Щиро дякую за активну участь і увагу. Нагородження команд та найерудованішого читача.

 

Завантажити конспект уроку

може тільки зареєстрований користувач!!!

Для завантаження натисніть на пост

"СКАЧАТИ ДИСТАНЦІЙНО"

у лівій верхній частині статті

 

  

Категорія: Літературне читання | Додав: lidialusak
Переглядів: 2528 | Завантажень: 7 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar